Szubinianka - Noteć Inowrocław 2:1
05.09.2006 10:39 || Wersja do druku :: Szubinianka - Noteć Inowrocław 2:1
Średnia ocena: 0 (głosów: 0)

Wynik lepszy od gry...

Seniorzy Szubinianki rozegrali kolejny szósty już mecz o mistrzostwo gr. 2 V ligi. Tym razem na własnym obiekcie spotkali się z outsiderem rozgrywek zespołem Noteci Inowrocław, zwyciężając po bezbarwnym spotkaniu 2:1.
Zespół Szubinianki z wielką ochotą i animuszem rozpoczął to spotkanie, pragnąc zdobyć komplet punktów. Bliski uzyskania minimum dwóch bramek był Jacek Żurawski, który jednak ostatnio razi brakiem skuteczności i orientacji pod bramka rywala, co jest także widoczne u drugiego napastnika Jacka Behnke. Ci dwaj piłkarze mogli sami rozstrzygnac o wyniku już w pierwszych minutach meczu, lecz niestety. Mimo to Szubinianka uzyskała prowadzenie w tym spotkaniu zdobywając bramkę przez Mirosława Obremskiego w 9‘ meczu, który poza strzeleniem gola specjalnie się niczym nie wyróżnił. Piłkarzom gospodarzy animuszu wystarczyło tylko na 20 min. i od tego momentu goście wietrząc szansę zaczęli groźnie kontratakować. W 30 ‘ było już 1:1 gody Kamil Wojciechowski z rzutu wolnego wyrównał (piłka po jego strzale otarła się jeszcze o któregoś z zawodników gospodarzy, kompletnie “myląc” Karola Kobylarza. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania. W drugiej połowie meczu na boisku w dalszym ciągu wiało nudą i trener K. Hilscher sięgnąć musiał po rezerwy. W 52 ‘ na boisku pojawił się Wiesław Stepczyński, który w 66’ strzelił z woleja nie do obrony i Szubinianka prowadziła 2:1. Goście nie mieli już specjalnie ochoty na dalszą walke i co prawda próbowali się odgryzać gospodarzom, lecz bez specjalnych efektów. W końcówce spotkania gospodarze mogli zdobyc jeszcze co najmniej 2-3 bramki, lecz napastnicy seryjnie marnowali nadarzające się okazje. Największą bolączką zespołu z Szubinia jest nieumiejętność przetrzymania piłki we własnym posiadaniu. Piłkarze zbyt szybko pozbywają się jej przez co mnożą się niecelne podania, które umożliwiają rywalom na wyprowadzanie groźnych kontr. Po prostu w zespole brak jest “drugiej” linii , a napastnicy nie potrafią przyśpieszyć pod bramką rywala, a gdy do tego dojdą braki techniczne to obraz jest taki jaki jest. Jeżeli się to nie zmieni, lub do zespołu nie dojdzie mający “papiery na granie” pomocnik, to w każdym kolejnym meczu będzie niepewność o wynik do ostatniego gwizdka sędziego.
Szubinianka: K. Kobylarz, M. Dacio, D. Wypych, K. Siatka, J. Kowalski, P. Kujawa, R. Leśniarek (75’ T. Marciniak), M. Chudzyński (52’ W. Stepczyński), M. Obremski (78’ M. Gawron), J. Behnke i J. Żurawski.
Trener – Krystyn Hilscher, kier. zespołu Beata Danielewska.

1. Szubinianka przed spotkaniem
2. Walka w środku pola (R. Leśniarek i M. Obremski)
3. J. Żurawski (w wyskoku) mógl zdobyć bramkę
4. Zmasowana obrona gości nie dała się zaskoczyć
5. J. Żurawski kolejny raz przed szansą zdobycia gola
6. Bramkarz sparowal strzał głową "Żurka" na róg
7. Znowu alarm pod bramką gosci
8. Siła złego na ....... nie ma bramki
9. Zejście w przerwę do szatni M. Obremski nr 7(strzelec jednej bramki) i M. Chudzyński (5)