Mistrzostwa Polski SZS
18.09.2006 22:01 || Wersja do druku :: Mistrzostwa Polski SZS
Średnia ocena: 5 (głosów: 1)

Michał Kurdelski z medalami

Na zlecenie Ministerstwa Sportu i Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego, We Wrocławiu odbyły się w dn. 13-15 września, odbyły się finały Ogólnopolskich Mistrzostw SZS w lekkiej atletyce. Mistrzostwa miały wyselekcjonować reprezentacje Polski na Mistrzostwa Świata uczniów, które odbędą się w Bordeaux we Francji.
W tych zawodach nie zabrakło Michała Kurdelskiego, ucznia XI LO w Bydgoszczy, mieszkańca Kcyni, a wychowanka i zawodnika Uczniowskiego Klubu Biegacza z Szubina.
Michał Kurdelski w biegu na 200 m z czasem 22,57 sek. ustanowił swój rekord życiowy i zdobył srebrny medal, startując ze starszymi od siebie o 2-3 lata zawodnikami. Również startując w “sztafecie szwedzkiej” (400x300x200x100 m) wywalczył wraz z kolegami srebro. Ponadto zdobył jeszcze brązowy medal za klasyfikację drużynową, gdzie wraz z koleżankami i kolegami , reprezentującymi woj. kujawsko-pomorskie wywalczył trzecie miejsce. Michał został uznany najlepiej punktujacym zawodnikiem Mistrzostw Polski SZS, a do pełnego szczęścia zabrakło mu tylko złotego medalu i wywalczenia prawa do reprezentowania barw Polski na MŚ w Bordeaux.
Po zawodach Michał powiedział m. innymi: - “Szkoda, że nie wygraliśmy sztafety, bo wówczas pojechaliśmy by na MŚ. Widać tak musiało być, że to jeszcze nie pora na mnie by startować na tej rangi zawodach. Ale pocieszam się, ze przedemną jeszcze trzy lata startów w tej kategorii wiekowej, a forma systematycznie zwyżkuje. Z kazdym startem poprawiam wyniki i czuję się coraz pewniej na zawodach wysokiej rangi. Muszę tu przypomnieć, że sukcesy nie przyszły ot tak “z kapeusza”. Bardzo dużo zawdzięczam moim trenerom z UKB pp. Tomaszowi Kaszewskiemu i Kazimierzowi Krzywdzińskiemu, którzy przez dobrych kilka lat mozolnie pracowali i pracują nad tym, abym już teraz, mógł “ocierać” się o zawody formatu mistrzostw świata. Dziękuję im za to”
Następnego dnia tj. 15 września odbyły się na tym samym stadionie finały ogólnopolskie SZS. Michał startując z kolegami z XI LO w Bydgoszczy zajął w biegu 4x100 m drugie miejsce, przywożąc do domu jeszcze jeden srebrny medal. Gratulujemy i prosimy o choć “trochę złota”.