kliknij by poznac oferte


Powstanie Wielkopolskie 1918-1919
- Strona główna
- Logowanie
- Użytkownicy
- Szukaj
- Artykuły
- Download
- Kontakt
- Dni Szubina
- Wikipedia "Szubin"
Geografia i przyroda
- Położenie miasta
- Warunki naturalne
- Wsie i Sołectwa

Historia
- Historia miasta
- Historia herbu
- Sławni ludzie
- Powstanie
- Lata okupacji

Zdrowie
- szpital
- Lekarz Domowy
- przychodnie
- specjalistyka
- telefony ratunkowe
- apteki

Informacje kontaktowe
- Urzędy i Instytucje
- Placówki kulturalne
- Szkoły

Rozrywka
- Bary, PUB'y, Kluby
- Terminal Club
- Midi Hotel

Rozkład PKS, MBUS
- PKS
- MBUS

- Informacje ogólne
- AIKIDO
- SALSA
- terminarz
- regulamin
- SZLIPIHA
- Oldboys
- Szubinianka
- Lekkoatletyka
- Sport szkolny
- Tenis
- Rekreacja, hobby
- Różne
Nowości:
- XIV Igrzyska (...)
25.06.2012 20:31
- LA indywidua (...)
11.06.2012 09:58
- Trójbój LA
11.06.2012 09:54
- Czwórbój lek (...)
11.06.2012 09:47
- Indywidualne (...)
24.05.2012 20:14
- Trójbój LA
24.05.2012 20:11
- Czwórbój LA
24.05.2012 20:04
- Mini Piłka N (...)
20.05.2012 20:29
- Ważne zwycię (...)
24.03.2012 19:19
Szubińskie Towarzystwo Kulturalne
- Oficjalna strona
Rejonowa Biblioteka
- Oficjalna strona
SDK
- Informacje ogólne
- działające kółka
Plama’s
- historia
- członkowie
- historia wystaw
Flesz
- historia
- członkowie
- terminarz wystaw
Literatura
- Andrzej Klawitter
- NN
Co, gdzie, kiedy ?
- SDK
- Inne
- Artykuły

- Porady
- Pruskim Okiem
- Astronomia
- Polityka
- Pielgrzymka 2007
 Artykuły:
Główna > Sport > SALSA

Oceń ten artykuł:
OJ NIEDOBRZE PANOWIE, NIEDOBRZE...
06.03.2007 13:46 || Wersja do druku :: OJ NIEDOBRZE PANOWIE, NIEDOBRZE...
Średnia ocena: 5 (głosów: 3)


W sumie powinno być Panie i Panowie. Czytam Ja ci sobie opisy na tematy SALSY i mam w sumie wrażenie, że trochę to się zaczyna rozjeżdżać. Narastają konflikty i zupełnie niepotrzebne animozje. Pod względem ligi mimo wszystko wygląda to dobrze – ciągle grają ekipy, ale pod względem ujęcia wszystkiego w ramy organizacyjne to już tragicznie. Z czego to wynika ? Nie ma Midola. A kiedy nie ma Midola, to nie ma kapitana tego okrętu jakim jest STS SALSA.
A więc co ? Pozostaje zwinąć żagle.To byłby najprostszy krok. I jest to bardzo łatwo zrobić. A jeżeli chodzi o drużynę, kadrę, mogłaby ona grać w lidze jako LKS Szubinianka. Jeżeli oczywiście taka wola gry istniałaby. I czasami myślę, że to miałoby nawet dobre strony. Wiadomo, że wtedy byłoby prościej z wieloma sprawami organizacyjnymi i jako sekcja siatkówki może byłoby super. Wtedy zawsze wszystko co złe, można zwalić na Prezesa klubu LKS Szubinianka i tak dalej.
Ale czy warto się poddać i zawieść do p.Andryszczak ze Starostwa odpowiedni dokument rozwiązujący SALSĘ jako Stowarzyszenie.
Myślę, że nie. A jak Wy myślicie ?
Nie ma Prezesa, nawet nie ma formalnego wyboru władz STS SALSA. Tak, tak naprawdę Zarząd nie istnieje. Oczywiście były wybory, legalne i pod względem prawnym władze statutowe STS – u istnieją. Ale z formalna reprezentacją na zewnątrz są kłopoty.. Bo skoro nie ma Midola, to nie ma komu nawet iść do banku i założyć konto. Nawet jeżeli jest komu pojechać do PZPS, to nie ma komu podpisać odpowiednich wniosków. Ale myślę sobie, że skoro w tej chwili jest jak jest, to patrząc się nieco jakby z boku nie jest źle. Dlaczego ? O tym za moment.
Wpierw mała dygresja. Kiedy rozmawiałem z Midolem, twierdził on,że to piszący te słowa powinien zostać Prezesem, albo przynajmniej Vice. Ale wtedy nie zgodziłem się z bynajmniej dwóch powodów Powód pierwszy. Tak naprawdę całkiem niedawno zostałem przez Midola zaproszony do Salsy i mając na uwadze to, że liga już trochę działa, a Ja nawet nie gram w żadnej drużynie, to czuję się póki co z lekka gościem. Powód drugi. To nie jest tak, że praca organizacyjna przekracza możliwości jednego człowieka. Nie, absolutnie. Ale żeby poskładać w jakąś logiczną całość to wszystko co chciał zrobić Midol, o czym pisze Violli, nie mówiąc o mnie – to tego nie da się zrobić ‘ po godzinach’. Tak naprawdę, ażeby poskładać wszystko w całość organizacyjnie, tak aby stworzyć profesjonalny system szkolenia – tak wiem o czym mówię –to trzeba być w Szubinie. Pracować w tzw. ‘ normalnych ‘ godzinach , mieć możliwość podejścia np.: do zakładu, aby ustalić otwarcie sali i pryszniców na SHOWTIME, móc podejść do UMiG aby podejmować ustalenia dotyczące szkół, itp.,itd.... A moja skromna osoba czasami wyjeżdża i jak mnie nie ma , to naprawdę mnie nie ma.
Dlatego też od samego początku widziałem swoje miejsce w SALSIE przy kadrze.I jeżeli chłopaki zaakceptują moja kandydaturę to przyjemnością będę reprezentować kadrę SALSY na wszelakich rozgrywkach, gdzie kadra będzie występować. I póki co, to wszystko.
Tak naprawdę mam kilka pomysłów na SALSĘ, na organizację sportu w gminie Szubin oraz w przypadku siatkówki na coś jeszcze innego. Ale nie chcę o nich mówić, bo boję się,że nie uda się zrealizować zbyt wiele.
Chyba, że ktoś ma w okolicy jakąś pracę. Ale poniżej 2500,00 na rękę nie schodzę.To taki żart, oczywiście.
A więc jak mówiłem powyżej nie jest źle. I tak naprawdę w tej chwili należałoby się zastanowić nad tym jak zacząć niejako od nowa działalność STS SALSA.
Jak już mówiłem to chciałbym, aby w krótszej lub dalszej perspektywie Stowarzyszenie nasze stało się by INSTYTUCJĄ. Ale zbudować tego instytucjonalizmu dekretem się nie da. I właśnie po to należy pozbierać te wszystkie kamyczki z ogródków siatkarskich pp.Grobelskiego (ISOW), Hylli ( sport szkolny ), itd. do jednego kosza, bo wtedy naprawdę wiemy na czym stoi stowarzyszenie i jak je dalej rozwijać. I tak naprawdę osobą najbardziej predysponowaną do tego był Midol. Ale wydaje mi się, że inną osobą, aby próbować to poskładać w logiczna całość byłby może Violli. A może Pani Sieradzka ? Nie wiem. Jedno co wiem. Obydwie te osoby są związane z Szubinem i przyjmuję tylko teoretycznie, że mają nieco większe możliwości techniczne niż Ja, aby podejmować różne działania, chociażby takie jak podejście do banku i założenie konta. Co prawda, w przypadku pani Sieradzkiej pozostaje zwolnione miejsce dla skarbnika, ale nim mógłby pozostać Violli gdyby wyraził zgodę. W tym momencie nastąpiłaby jeszcze jedna zmiana Otóż człowiekiem od kadry zamiast Daniela Drweckiego, powinien zostać Paweł Kroll.W ten sposób skład zarządu wyglądałby następująca : Maria Sieradzka – Prezes, Damian Sobczak – Sekretarz, Paweł Kroll – kadra, Maciej Leciejewski – tak naprawdę chodzi o szybkie i sprawne załatwianie miejsca do treningu i gry, Violli czyli Rafał Witkowski ( kurczę mam nadzieję, że dobrze kojarzę, jak co- to sorry ) – skarbnik. Moje miejsce w tym składzie ? No cóż – tworzymy Biuro Zarządu i należy ustanowić jego szefa. No a Midol ? Dożywotni honorowy Prezes STS SALSA, i tylko jak mu zdrowie będzie pozwalać – nieformalny szósty członek zarządu. I wcale się nie przejmuję, że nie ma takiej konstrukcji w Statucie, możemy sobie tak ustalić i już. Może wtedy to ruszy i zaczniemy tworzyć INSTYTUCJĘ ?
Jest też drugi pomysł. Minimal SALSA – czyli skoncentrowanie tylko i wyłącznie na kadrze i rozgrywkach ligowych. Wtedy radykalnie można zmienić skład Zarządu. Zrezygnować z pewnych rzeczy. Członkami STS-u zostaliby tylko i wyłącznie kadrowicze oraz naprawdę zainteresowane osoby. Coś jak twarde jądro w UE. Oczywiście pozostaje cały zakres związany ze sportem szkolnym ( tu wbrew pozorom widzę możliwość połączenia pewnych działań - w szczegóły wchodzić nie będę ) oraz ligą autonomiczną, którą to Minimal SALSA zajmować się już nie będzie. Powód ten sam. Brak czasu i ludzi..
Ale tak czy inaczej. Rozgrywki autonomiczne trzeba zreformować, jeżeli powstanie Wielka SALSA – to należy podporządkować rozgrywki wewnętrzne III lidze. Zmienić terminarze spotkań. Również jestem za tym, aby wprowadzić, może na meczach tych ‘ decydujących ‘ pięciosetówkę. Mecze można rozgrywać nie tylko w soboty, ale też w niedzielę lub piątki. Niektóre w środku tygodnia. Ale takie ustalenia powinni powziąć kapitanowie drużyn i w sumie nikt inny. Pamiętajmy, że do tej hali nie tylko SALSA będzie chętna. Ale też, żeby uniknąć takich sytuacji jaka ostatnio się wytworzyła, to uważam, że ;
- Dlatego odpowiednio szybciej ustala się terminarz rozgrywek, aby wszyscy mieli się czas to tego przygotować.
- Jak się już ustali terminy spotkań, to tylko naprawdę ważne sprawy mogą spowodować przełożenie meczu
- A w związku z tym, fajnie byłoby aby skład drużyn był przynajmniej 10 – osobowy.
Wtedy też powinniśmy uniknąć niepotrzebnych scysji i nieporozumień.

Kadra. Czyli to co na sercu mi leży najbardziej.
Z tym też są problemy. Pokazał to turniej w Kcynii, pokazał w Świeciu. A Ja uważam, że zawsze na mecz powinien jechać skład 10-osobowy. Przypomnę, że mamy 12 strojów. I znowu jest tak,że za ta grę będzie niewiele. W sumie nic.Ja osobiście chętnie popracuje nad tym, aby kadra miała coś z tego. Pytanie jest tylko, czy ludzie, którzy wpisali się na listę u Pawła Krolla, popracują nad tym aby być w kadrze.? Czasami wątpię. Proszę się nie obrazić, ale Ja osobiście sądzę,że największą wartość ma wszystko to co jest związane z szeroko rozumianym sportem kwalifikowanym. I niestety, całą resztę działań należałoby temu podporządkować. Przykre to, ale prawdziwe.
I jeszcze jedna kwestia. Nikt nam głowy nie urwie, jeżeli ustalenia odnośnie zmian w Zarządzie, albo w zakresie działania podejmiemy w wyniku dyskusji by net. A papier jest cierpliwy i o sprawy papierkowe to raczej się nie martwię.
Pewnie nie wszystko opisałem. Pewnie sa inne sprawy warte poruszenia.
Dlatego pogadajmy.
Jeżeli ma to oczywiście sens.

HOOAH, czy jakoś tak.

Paweł Prus, Zamość 2007-03-06


[ 0 ]


Login:
Hasło:
Zarejestruj!
Zapomniane hasło
· www.cheapchinajerseysnfl. (0)
22.03.2019 04:05
· www.cheapnflsportsjerseys (0)
22.03.2019 04:03
· www.cheapsportsjerseysnba (0)
22.03.2019 03:56
· www.wholesalenbajerseysch (0)
22.03.2019 03:53
· www.cheapjerseyscollege.c (0)
22.03.2019 03:50
· www.wholesalecheapmlbspor (0)
22.03.2019 03:48
· www.wholesalejerseysmlbch (0)
22.03.2019 03:42
· www.wholesalejerseysmlbon (0)
22.03.2019 03:41
· www.wholesalejerseysnbaon (0)
22.03.2019 03:38
· www.cheapjerseysnflonline (0)
22.03.2019 03:36

Skocz do »

kliknij by poznac oferte

strona w budowie

kliknij by poznać ofertę

kliknij by odwiedzić stronę
Czy brakuje w Szubinie szkoły językowej?
 Tak
 Nie
 Trudno powiedzieć
Wyniki
online:
33 gości
2 użytkowników

dzisiaj:

w sumie:


aktywni użytkownicy: sipho53, fancy234
Stan Komunikatora:

Marta [martucha] GG:7087519
Mariusz [marian] GG:2916438
Damian [stelo] GG:3777287

Warning: fopen(themes/modern/overall_footer.php) [function.fopen]: failed to open stream: No such file or directory in /home/szubin/domains/szubin.info/public_html/includes/functions/std.php on line 8

Warning: filesize() [function.filesize]: Stat failed for themes/modern/overall_footer.php (errno=2 - No such file or directory) in /home/szubin/domains/szubin.info/public_html/includes/functions/std.php on line 9

Warning: fread(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/szubin/domains/szubin.info/public_html/includes/functions/std.php on line 9