Szubinianka - Pałuczanka Żnin 1:1 (0:0)
24.04.2007 00:18 || Wersja do druku :: Szubinianka - Pałuczanka Żnin 1:1 (0:0)
Średnia ocena: 4 (głosów: 1)

Derby nierozstrzygnięte

Podziałem punktów zakończył się ostatni mecz Szubinianki, której przeciwnikiem była Pałuczanka. Szubinianka, grająca przeszło połowę spotkania w dziesiątkę, zdołała zdobyć gola, jednak tuż przed końcowym gwizdkiem goście odebrali miejscowym wiarę w zwycięstwo.
Pierwsza połowa nie wróżyła tak wielkich emocji w końcówce. Groźnych strzałów nie padło wiele, szubinianie grali jakby zablokowani, bez wiary w siebie. Po dwudziestu minutach spotkania dwie doskonałe akcje przeprowadził Jacek Żurawski. Najpierw, z rzutu wolnego, posłał piłkę minimalnie obok słupka, a po chwili uderzył nad poprzeczką. Kilka minut później niebezpiecznie zrobiło się pod drugą bramką. Krystyn Hilscher, po groźnym strzale, wybił piłkę przed siebie, wprost pod napastnika Pałuczanki. Ten uderzył po raz drugi, jednak tym razem bramkarz Szubinianki pewnie złapał piłkę. W 43` Mirosław Dacio został ukarany drugą żółtą kartką i musiał opuścić boisko. Szanse na punkty w tym meczu malały.
Po zmianie stron gospodarze zaczęli trochę nerwowo, odpierając niezbyt poukładane ataki żninian. W 60` Seweryn Kirchhiebel nieznacznie się pomylił i nadal było 0:0. Po chwili jednak Łukasz Lewandowski w kapitalnym stylu ograł trzech Obrońców, posłał piłkę do Mirosława Obremskiego, ten przedłużył ją do Bartłomieja Szwedy, który z bliska zdobył dla swojego zespołu prowadzenie. Wydawało się, że grająca w osłabieniu Szubinianka odniesie sensacyjne zwycięstwo. Broniła się skutecznie i z determinacją, ale sił było coraz mniej. W końcówce brak jednego zawodnika, szczególnie obrońcom, dał się już we znaki. Mimo to, dopiero w 88` obrona miejscowych skapitulowała i tym samym drużyny podzieliły się punktami.
Szkoda straconych punktów, ponieważ ich komplet był bardzo blisko. Biorąc jednak pod uwagę 47 minut gry w osłabieniu, remis cieszy. Tym bardziej, że w dziesiątkę dało się strzelić gola.