Wieloboje uniwersalne
01.08.2007 16:31 || Wersja do druku :: Wieloboje uniwersalne
Średnia ocena: 5 (głosów: 2)

Marcin Kaczocha zwycięzcą

W dniach 28-29 lipca w Szubinie rozegrane zostały wieloboje uniwersalne. Po raz pierwszy nie rozegrano turnieju ośmiobojowego im. Haliny Konopackiej, ponieważ żadna z pań nie odważyła się wystartować. Natomiast mężczyźni dopisali i w XVII turnieju dziewięciobojowym im. Wacława Kuchara wystartowało 21 zawodników z Ostrowa Wlkp., Gorzyc Wielkich, Warszawy, Zakopanego, Konina, Bydgoszczy, Nakła, Żnina oraz Szubina. W pierwszym dniu zawodnicy wystartowali w sześciu konkurencjach, a zmagania rozpoczęli na bieżni w biegu płaskim na 100 m. Następnie rywalizowali w rzucie piłeczką, a zmagania na Stadionie Miejskim w Szubinie kończyli skokiem w dal z miejsca. Właśnie w tej ostatniej konkurencji Marcin Kaczocha z Ostrowa Wlkp. skacząc na odległość 3,00 m pobił rekord szubińskich wielobojów. Po 2-godzinnej przerwie zawodnicy przenieśli się na obiekt MZOSiR w Szubinie, gdzie rozegrane zostały następne trzy konkurencje. Podczas rywalizacji w wyciskaniu sztangi w pozycji leżącej zwyciężył szubiniak Marcin Adamowski z wynikiem 150 kg. Marcin, aż o 7,5 kg pobił rekord szubińskich wielobojów w tej konkurencji. Na koniec sobotnich zmagań zawodnicy przystąpili do turnieju szachowo-pong-pongowego. Po pierwszym dniu liderem 9-boju mężczyzn został M. Kaczocha, który po sześciu konkurencjach zgromadził 4567,55 pkt, drugie miejsce zajął Leszek Behounek 4208 pkt, a trzecie Tomasz Sumiło 4177,95 pkt. Wśród zawodników z naszego regionu Marcin Jankowski (Nakło) był IV (4071 pkt), M. Adamowski (Szubin) IX (3470,05), Bartłomiej Deba (Nakło) XIV (3228,75), Damian Majdan (Żnin) XV (3189,8), Jerzy Białas (Szubin) XVIII (2247,5). Drugi dzień zmagań wielobojowych w niedzielę zawodnicy rozpoczęli od pływania w Ośrodku Wypoczynku Świątecznego w Wąsoszu. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 100 m (styl dowolny). W tej dyscyplinie najlepszy okazał się Bogusław Wawrzyniak z Gorzyc Wielkich z wynikiem 1.24,12 (830,56 pkt.). Zmagania w XVII turnieju dziewięciobojowym zawodnicy kończyli duatlonem (5 km jazda rowerem i bieg na 800 m). Konkurencję wygrał Dariusz Miszczyński z Gorzyc Wielkich uzyskując 1544,06 pkt. Drugie miejsce zajął Marcin Kaczocha (1482,92 pkt) i tym samym przypieczętował zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji XVII turnieju gromadząc łącznie 6392,27 pkt. Tuż za Nim uplasował się Marcin Jankowski (Nakło) 6139,32 pkt, a trzecie miejsce zajął Bogusław Wawrzyniak (Gorzyce Wielkie) 6116,58 pkt. Po zakończonych zmaganiach sportowych wszyscy uczestnicy wieloboju udali się do Smolnik do pana J. Białasa, gdzie nastąpiło oficjalne zakończenie turnieju. Wzorem lat poprzednich żaden zawodnik nie wrócił do domu z pustymi rękoma. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a zawodnicy, którzy pobili rekordy szubińskich wielobojów otrzymali dodatkowe nagrody rzeczowe. Po uroczystym zakończeniu wszyscy zawodnicy, organizatorzy i osoby towarzyszące zawodnikom zasiedli przy wspólnym stole biesiadnym.
Sędzią głównym zawodów był E. Grobelski, któremu pomagali S. Drzazga, J. Białas,
W. Zakrzewski, A. Andrzejewski, G. Adamowski, M. Adamowski, M. Szulc i
K. Grzegorek. Sekretariat zawodów prowadziła D. Karwowska, a obsługę medyczną
W. Drzazga.
Organizatorzy turnieju: MZOSiR w Szubinie, Urząd Miejski w Szubinie, Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Toruniu i Rada MG-ZLZS w Szubinie.
Patronat medialny Tygodnik Lokalny „Pałuki”.
Sponsorzy wielobojów: BLUE sp. z o.o. Szubin, Gminna Spółdzielnia Szubin, Firma „Komes”, Moto-Komis Stanisław Zieliński, Huta Szkła Tur – Adam Szyburski, Firma Handlowa „Biss” – księgarnia.
Fundatorem pucharów dla uczestników byli: Burmistrz Szubina, Rada M-G ZLZS w Szubinie, MZOSiR w Szubinie.