kliknij by poznac oferte


Powstanie Wielkopolskie 1918-1919
- Strona główna
- Logowanie
- Użytkownicy
- Szukaj
- Artykuły
- Download
- Kontakt
- Dni Szubina
- Wikipedia "Szubin"
Geografia i przyroda
- Położenie miasta
- Warunki naturalne
- Wsie i Sołectwa

Historia
- Historia miasta
- Historia herbu
- Sławni ludzie
- Powstanie
- Lata okupacji

Zdrowie
- szpital
- Lekarz Domowy
- przychodnie
- specjalistyka
- telefony ratunkowe
- apteki

Informacje kontaktowe
- Urzędy i Instytucje
- Placówki kulturalne
- Szkoły

Rozrywka
- Bary, PUB'y, Kluby
- Terminal Club
- Midi Hotel

Rozkład PKS, MBUS
- PKS
- MBUS

- Informacje ogólne
- AIKIDO
- SALSA
- terminarz
- regulamin
- SZLIPIHA
- Oldboys
- Szubinianka
- Lekkoatletyka
- Sport szkolny
- Tenis
- Rekreacja, hobby
- Różne
Nowości:
- XIV Igrzyska (...)
25.06.2012 20:31
- LA indywidua (...)
11.06.2012 09:58
- Trójbój LA
11.06.2012 09:54
- Czwórbój lek (...)
11.06.2012 09:47
- Indywidualne (...)
24.05.2012 20:14
- Trójbój LA
24.05.2012 20:11
- Czwórbój LA
24.05.2012 20:04
- Mini Piłka N (...)
20.05.2012 20:29
- Ważne zwycię (...)
24.03.2012 19:19
Szubińskie Towarzystwo Kulturalne
- Oficjalna strona
Rejonowa Biblioteka
- Oficjalna strona
SDK
- Informacje ogólne
- działające kółka
Plama’s
- historia
- członkowie
- historia wystaw
Flesz
- historia
- członkowie
- terminarz wystaw
Literatura
- Andrzej Klawitter
- NN
Co, gdzie, kiedy ?
- SDK
- Inne
- Artykuły

- Porady
- Pruskim Okiem
- Astronomia
- Polityka
- Pielgrzymka 2007
 Artykuły:
Oceń ten artykuł:
NASZA MAŁA WOJENKA
09.12.2006 16:31 || Wersja do druku :: NASZA MAŁA WOJENKA
Średnia ocena: 4 (głosów: 2)


No i mamy pierwszą naszą wojenkę ‘ na górze ‘. Poszło o podatki, których w naszym kochanym kraju nigdy nie za mało. A wręcz przeciwnie.Potrzeba nam w Polsce i w Gminie jeszcze większych podatków.
Są one przecież potrzebne do dalszego zrównoważonego rozwoju naszej małej ojczyzny.
I aby ten rozwój był pełniejszy i bardziej wyrazisty nasi rajcy, swoje rajcowanie rozpoczęli od podwyżek.Nic nowego.
Nowe jest tylko spojrzenie na ostatnią sesję.Pewnie,że 12.200 Zł w skali budżetu nie załamie finansów w gminie. Naturalnym jest również odczucie, moje osobiste – przypomnę rolnika z wykształcenia -, że na tej wsi, to tak, aż źle nie jest. I w wielu wypadkach w zakresie dochodów rolników, jak i innych ‘ poszkodowanych ‘ grup społecznych ( nauczyciele, lekarze, policja, armia) mamy do czynienia po części z mitami.
Ale spójrzmy się inaczej. Oto w ramach porozumienia, ( kto, z kim?) W realizacji celów wynikających z strategii politycznej – podziału władzy ( czy PiS wygrało w tej gminie wybory?) Partia ta otrzymuje fotel Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. W tym celu zmienia się nawet Statut Gminy - a co tam. Bogatym, wszystko wolno.Szkoda tylko, że za to płacą podatnicy. Działaczom PiS w Gminie dziękuję za:Program Tanie Państwo. Mam nadzieję, że chociaż tym wiceprzewodniczącym zostanie, Sz. P. Krzysztof Holec. Może będzie z tego jakiś pożytek.A swoją drogą: Czy jeżeli PO miałoby, chociaż 3 radnych w gminie ( mogą utworzyć klub w myśl Statutu, chociaż zmiana tego ostatniego to mały ‘ pikuś ‘) też mięlibyśmy wiceprzewodniczącego z PO? I po drugie. A jakaż ta gmina jest wielka, aby zarządzać musiało nią aż dwóch wice?
No to szukamy pieniędzy.Tych 12.200 Zł, o które wybuchła wojna.
Dieta Wiceprzewodniczącego 802,93 zł X 12 miesięcy = 9635,16 zł. A doliczmy to tego, chociaż 2000,00 zł w skali roku ( minimum) na podróże służbowe, wiadomo reprezentacja władzy.
A jeżeli to mało.
Ja nie wiem, czy Burmistrz Pogodziński dobrze pracuje. Zakładam,że tak. Świadczą o tym wyniki wyborów. Ale myślę,że dotychczasowa pensja 7.960 Zł, jak na TĄ GMINĘ JEST WYSTARCZAJĄCA..
A przypomnę tylko. Sz. P. Dawidzie Rzeski, koordynatorze PiS w powiecie. Uchwala przeszła JEDNOGŁOŚNIE. To jest ta Pańska opozycja? To jest te Pańskie Tanie Państwo? To jest ta Pańska nowa jakość w polityce?
Chodzi o jakość w życiu publicznym, czy o to, że jakoś to będzie.
No to liczymy dalej.
638 zł X 12 miesięcy = 7.656 Zł.
I tak mamy 17.291,16 Zł., Czyli cos zostało na ‘ piwo ‘ czy też inne ważne wydatki budżetowe w skali roku.W ciągu kadencji mamy 69.164,64 Zł.
Osobiście wolałbym,aby te pieniądze przekazać do Szubińskiego Biura Organizacji Pozarządowych..Szczególnie,że przewodniczącą komisji budżetu i finansów jest Sz., P. Teresa Stachowiak - osoba z kręgu działaczy społeczników.
Ale szukajmy dalej.
Wynagrodzenie Sz. P. Pasterskiego. Kiedyś tam zastępcy Burmistrza. Ale teraz, jaką funkcję w Gminie Szubin pełni Pan Pasterski nie wie nikt, nawet chyba z nim samym włącznie.Bo z całą pewnością, nie rzecznika prasowego. Chyba,że w międzyczasie zmieniono regulamin organizacyjny urzędu.
4400,00 X 12 miesięcy = 52.800,00
Nie proszę Państwa. Nie jesteśmy biedną Gminą. Tak samo, jak Polska nie jest biednym Państwem.
Jesteśmy po prostu tylko źle zarządzani. Po prostu.
Ale to nasza wina.Niczyja więcej. Pytanie tylko:, Kiedy to sobie uświadomimy?
A wszystkim uczestnikom wojenki w gminie Szubin ( lubię te nasze pozorowane podziały) życzę zdrowia i dużo szczęścia. No i proponuję Wam Panie i Panowie Radni Gminy Szubin podwyższyć wszelkie podatki lokalne do stawek maksymalnych. Wtedy z pewnością starczy na wszelkie cele inwestycyjne w naszej małej ojczyźnie. Chociaż...? Któż to może wiedzieć,Paweł Prus

Z ostatniej chwili:
Cos mi nie pasowało. Rada Miejska zmienia Statut, aby mieć dwóch wiceprzewodniczących. Ale:
Uchwała Nr XIV/145/04 z dnia 18-03-2004
Rozdział III – Organizacja wewnętrzna organów Gminy
Paragraf 12 punkt 2 – określa dwóch wiceprzewodniczących.
Dobrze,, ale ten Statut został ściągnięty ze strony BIP Szubin latem tego roku.
Czyli:, po co zmieniać coś, czego nie trzeba zmieniać? Albo jeżeli zmieniono Statut po 18-03-2004 na inny obowiązujący , to ktoś zapomniał zawieść na stronie urzędu tekst AKTUALNEGO STATUTU.
Ach ta kompetencja i dobre pracowanie.

{pages}

Autor:
Komentarze [2]

 to chyba Paradowska :)
10.12.2006 10:48
dawid rzeski
dawid rzeski :: Avatar:
  witam Pawle!
Twoje rozgoryczenie przegranymi wyborami widzę, że utrzymuje się długo i pewnie będzie się utrzymywać jeszcze z wiele miesięcy. Nawet w Statucie Salsy jasno sformułowałeś,że SALSA nie ma słuzyć nikomu do tzw. "trampoliny politycznej". Zapewne szczere... Nie wiem, skąd wrzucasz takie teskty do statutu organizacji sportowej, bo mamy już po wyborach i ta formuła w ogóle nie pasuje do statutu organizacji sportowej (przypominam Pawle- mamy już po wyborach). Zresztą- taka organizacja zawsze trampoliną jest, jak każda organizacja społeczna, polityczna, gospodarcza, a więc formułując takie zdanie, domyślam się, że piszesz wbrew założeniu, które sobie zapewne przyjąłeś. I proszę Cię- daruj sobie te komentarze co do mojej osoby, a także nie wysyłaj mi numery telefoniczne na maila określonych osób (mozliwe,że ta osoba sobie tego nie życzyła) bo to się robi z całym szacunkiem powoli niesmaczne. A tak dostaję maila, no i nie wiem, czy to żart, czy co jakiś czas będziesz mi przypominał, że mam zbudować struktury PiS tak, a nie inaczej. Chcesz pogadać, to zadzwoń albo napisz smsa, a nie rób z siebie "jedynego" słusznie myślącego w tej gminie człowieka, bo z całym szacunkiem dla Ciebie Pawle, niektórzy w to powątpiewają. Zresztą, takie podejście nie jest zbyt skromne z Twojej strony. Dla dobra sprawy nie przytaczaczałem tu nigdy Twoich wypowiedzi ani nie przedstawiłem nigdy sytuacji, kiedy to w ostatnim momencie zrobiłeś sobie z nas szopkę (wiesz jaką). Ty natomiast często i gęsto to robiłeś, by mnie w jakiś tam sposób zdyskredytować...chyba we własnych oczach. Serdecznie poleciłem Ci kiedyś ten portal, i ciesze się bardzo, że wynegocjowałeś z kim trzeba bycie redaktorem szubin.info, ale wybacz- każdy ma swoje problemy na głowie, swoje sprawy, pomysły na zrealizowanie pewnych postulatów i założeń, idei, które chodzą po głowie i każdy odpowiada sam za siebie. Nie znasz mnie w ogóle, tak jak ja Ciebie, więc czemu prawie w każdym poście musisz poruszać moją osobę? Skądinąd, nie widziałem jeszcze, byś z kimkolwiek tutaj współpracował (najpierw zostawiłeś na lodzie pana Jana Kucharskiego, potem mnie, potem wydaje mi się Wojtka Janika(którego osobiście nie znam), Artura Michalaka, a więc pytam się: kto dał Ci moralne prawo, byś nas wszystkich tak oceniał? Ja Ciebie nie oceniam, bo każdy odpowiada za swoje zachowanie i kulturę osobistą oraz zdolność współpracy z kręgiem osób o różnych charakterach i upodobaniach). I proszę pamiętaj- będąc sam i atakując wszystkich, sam zostajesz na lodzie, bo nikt z Tobą po jakimś czasie nie będzie chciał współpracować. Życzę Tobie, byś w niedługim czasie został tym pełnomocnikiem PO w powiecie nakielskim, o czym marzysz, i zaczął urzeczywistniać swoje pomysły i "ustawiać w szeregu" wszystkich Tobie podlegających partyjnych kolegów. Boję się tylko, że współpraca z ludźmi na tym nie polega...
pozdrawiam serdecznie!
Dawid


Informacje o użytkowniku  dawid-rz@wp.pl  Cytuj!   

 
10.12.2006 19:36
wojtek
  Niestety pomimo różnic i spięć na lini Wojtek - Paweł w ostatnim czasie muszę uchylić czapki na cześć Pawła. Przecież to jest zgroza. Nie mówi się o oświetleniu ulic w nowej części Zamościa bo , no co brak kasy. Nie mówi się budowie chodników-poza jedynym i najważnieszym do kościoła. bo nie ma kasy. A kasa jest. tylko gdzie? ano w błocie. Proponowałem w swoim czasie przyjżeniu się realizacji min rachunków za przebudowę oświetlenia na ul. Bydgoskiej. Ręcę i nogie opadają jak to mówił mój dziadek ś.p.
---------------------
Wojtek

Informacje o użytkowniku  orionwj@poczta.onet.pl  Cytuj!   

Login:
Hasło:
Zarejestruj!
Zapomniane hasło
· Adidas Gazelle Sale (0)
08.12.2021 08:47
· Air Jordan 10 Herren (0)
08.12.2021 08:45
· Nike React Presto Pas Che (0)
08.12.2021 08:41
· Adidas Swift Run White (0)
08.12.2021 08:36
· Adidas Ultraboost Sale (0)
08.12.2021 08:09
· Adidas Falcon Prezzo (0)
08.12.2021 08:06
· Adidas Y-3 Rebajas (0)
08.12.2021 07:57
· Vans Era Cheap (0)
08.12.2021 07:53
· Adidas Yeezy Boost 350 V2 (0)
08.12.2021 07:40
· Adidas Superstar Sale (0)
08.12.2021 07:38

Skocz do »

kliknij by poznac oferte

strona w budowie

kliknij by poznać ofertę

kliknij by odwiedzić stronę
Czy brakuje w Szubinie szkoły językowej?
 Tak
 Nie
 Trudno powiedzieć
Wyniki
online:
15 gości
0 użytkowników

dzisiaj:

w sumie:


Stan Komunikatora:

Marta [martucha] GG:7087519
Mariusz [marian] GG:2916438
Damian [stelo] GG:3777287

Warning: fopen(themes/modern/overall_footer.php) [function.fopen]: failed to open stream: No such file or directory in /home/szubin/domains/szubin.info/public_html/includes/functions/std.php on line 8

Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for themes/modern/overall_footer.php in /home/szubin/domains/szubin.info/public_html/includes/functions/std.php on line 9

Warning: fread(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/szubin/domains/szubin.info/public_html/includes/functions/std.php on line 9