kliknij by poznac oferte


Powstanie Wielkopolskie 1918-1919
- Strona główna
- Logowanie
- Użytkownicy
- Szukaj
- Artykuły
- Download
- Kontakt
- Dni Szubina
- Wikipedia "Szubin"
Geografia i przyroda
- Położenie miasta
- Warunki naturalne
- Wsie i Sołectwa

Historia
- Historia miasta
- Historia herbu
- Sławni ludzie
- Powstanie
- Lata okupacji

Zdrowie
- szpital
- Lekarz Domowy
- przychodnie
- specjalistyka
- telefony ratunkowe
- apteki

Informacje kontaktowe
- Urzędy i Instytucje
- Placówki kulturalne
- Szkoły

Rozrywka
- Bary, PUB'y, Kluby
- Terminal Club
- Midi Hotel

Rozkład PKS, MBUS
- PKS
- MBUS

- Informacje ogólne
- AIKIDO
- SALSA
- terminarz
- regulamin
- SZLIPIHA
- Oldboys
- Szubinianka
- Lekkoatletyka
- Sport szkolny
- Tenis
- Rekreacja, hobby
- Różne
Nowości:
- XIV Igrzyska (...)
25.06.2012 20:31
- LA indywidua (...)
11.06.2012 09:58
- Trójbój LA
11.06.2012 09:54
- Czwórbój lek (...)
11.06.2012 09:47
- Indywidualne (...)
24.05.2012 20:14
- Trójbój LA
24.05.2012 20:11
- Czwórbój LA
24.05.2012 20:04
- Mini Piłka N (...)
20.05.2012 20:29
- Ważne zwycię (...)
24.03.2012 19:19
Szubińskie Towarzystwo Kulturalne
- Oficjalna strona
Rejonowa Biblioteka
- Oficjalna strona
SDK
- Informacje ogólne
- działające kółka
Plama’s
- historia
- członkowie
- historia wystaw
Flesz
- historia
- członkowie
- terminarz wystaw
Literatura
- Andrzej Klawitter
- NN
Co, gdzie, kiedy ?
- SDK
- Inne
- Artykuły

- Porady
- Pruskim Okiem
- Astronomia
- Polityka
- Pielgrzymka 2007
 Artykuły:
Oceń ten artykuł:
Ogromny sukces koncertu w SDK. Fani: Chcemy więcej!
04.03.2010 13:44 || Wersja do druku :: Ogromny sukces koncertu w SDK. Fani: Chcemy więcej!
Średnia ocena: 4.61 (głosów: 23)


27 lutego parkiet Szubińskiego Domu Kultury zapełnił się od dziesiątek miłośników ostrego grania. Wszystko po to, by móc w końcu zobaczyć swych idoli na scenie i móc radować się ze zorganizowania tak długo oczekiwanego w środowisku szubińskim wspólnego koncertu 4 kapel: bydgoskiego Mislead, nakielskiej Terapii Eksperyment, szubińskiego Adrenalin oraz młodych wilków z Grinding ‘till Grave. I trzeba przyznać, że swym sobotnim występem zespoły nie tylko pokazały, że estrada należy do nich i zaczyna tętnić swoim własnym życiem w takt wydobywanego dźwięku, ale dokonały czegoś znacznie istotniejszego: z powodzeniem udało im się podbić serca i umysły osób zgromadzonych na tym muzycznym misterium!
Z wielką radością zapraszamy Zainteresowanych na relację z tej niezwykłej uczty melomana dedykowanej nie tylko koneserom ostrzejszych klimatów.

Koncert zainaugurował występ nakielskiej Terapii Eksperyment, formacji rodem z Nakła. Chłopaki szybko rozgościli się na scenie, grając swoje najbardziej znane kawałki, wielu osobą na parkiecie kojarzącym się z klimatami „big beatu” lat 70-tych. Określenie to najczęściej pojawiało się w zakamarkach przysłuchującej się i roztańczonej publiczności, raz po raz rozpalanej wokalem frontmena grupy, Michała Połczyńskiego.

Po „Terapeutach” przyszła kolej na chyba największą gwiazdę wśród młodzieży szubińskiego Wyspiańskiego – zespół Grinding ‘till Grave. Fakt ten nie dziwi, ponieważ spora część kapeli uczy się właśnie w murach szubińskiego liceum. Zespół przebojem zdobywa to coraz to nowe rzesze fanów, a ich kariera na lokalnym rynku muzycznym została rozpędzona do takich granic, za którymi chłopaków czekają naprawdę szerokie horyzonty rozwoju i nabierania bezcennego doświadczenia. Po tych słowach nie powinno nikogo dziwić to, że przy samym wejściu chłopaków okrzykom zachwytu ze strony damskiej części audytorium końca nie było widać. Nie wiadomo, skąd Klaudiusz „Kaguh” Rostowski czerpie tak ogromną dawkę energii, którą zaraża publikę wprost egzaltującą się każdym wyśpiewywanym przez niego słowem. Charyzmę Kaguha uzupełniało doświadczenie Szymona Sikory, który swymi solówkami czarował na scenie powodując, że ręce same składały się do braw! Jednym z ważniejszych momentów występu było zaproszenie Kacpra Półtoraka do zaśpiewania jednego z utworów. Talent wokalny to zresztą mocna strona nie tylko Kaguha czy Kacpra, lecz także Piotra „Bucka” Buconia, normalnie grającego na gitarze basowej, jak i klawiszowca zespołu, Macieja Koniecznego. Występ zwłaszcza tego ostatniego w aranżacji jednej z ballad rockowych doprowadził do kolejnej fali błogości i zachwytu rozentuzjazmowanej widowni. Publika każde słowo ballady Lokiego powtarzała w rytm uderzeń bębna niemiłosiernie obijanego przez Michała "Grizzliego" Rataja, a nad salą „powiewać” zaczęły dziesiątki wzbitych w powietrze rąk fanów. Występ GTG zakończył pojedynek publiczności o kostki Kaguha, wykorzystane w trakcie gry na gitarze.

Tak jak Terapia Eksperyment, jak i Grinding ‘till Grave kojarzone są ze świeżym nurtem na rynku muzycznym, to już kolejny zespół, który pojawił się na scenie, Adrenalin, ma opinię mocno trzymającego się gruntu i solidnie scementowanego zespołu, posiadającego liczną grupę wielbicieli, którzy za zespołem poszliby prawie że w ogień. Gdyby oceniać style muzyczne po samym zachowaniu publiki, bez słowa zająknięcia można by stwierdzić, że Adrenalin zagrało muzykę dającą widowni „największego kopa”. Ich muzyka jest naprawdę energetyzująca i kipiąca od takich ilości adrenaliny, że można byłoby ją obdarować sporą część audytorium koncertu w SDK. Zresztą, przyznać trzeba, że nie tylko samo Adrenalin przekazywało energię publice, działanie to bowiem było całkowicie sprzężone z zachowaniem widowni, w którym to każdy dźwięk wydobywany z ust wokalisty Michała Łepskiego czy też z gitary Tomasza Fanslaua publika nagradzała dźwiękami braw i słów uznania. Warto także pamiętać, że Adrenalin to nie tylko potęga doświadczenia Tomasza Fanslaua i Michała Łepskiego, to także potężna energia reprezentowana przez młodego gitarzystę Sebastiana Robaczewskiego, perkusistę Kubę Kawczyńskiego oraz śmigającego na basie Dariusza "Omen" Karasia. Kapela zagrała swoje najbardziej znane hity, w tym zapowiadany wcześniej premierowy kawałek „Co jest nie tak”, potwierdzający fakt, że Adrenalin ambitnie prze do wyznaczonego sobie celu. Kto wie, być może niedługo członkowie grupy zdecydują się na oficjalny podbój sceny bydgoskiej, bo posiadany potencjał kapela już dawno pokazała, co dało grupie zielone światło do reprezentowania Szubina w boju o laury festiwalowe scen rozsianych po Polsce.

A czy trzeba czytelnikom tego artykułu przedstawiać sylwetki członków Mislead? Mijałoby to się raczej z celem, ponieważ zespół ten nie bez kozery zasłużył na miano największej gwiazdy sobotniego koncertu. Prawda jest taka, że performance kapeli jak zawsze stał na najwyższym poziomie, o czym zresztą świadczą tłumy fanów tańczące pod sceną, jakby specjalnie nieprzejmujące się tym, że dla wielu z nich ten maraton tańca i wspólnego muzycznego ucztowania trwał już od dobrych kilku godzin. W trakcie trwania występu Mislead rzeczywiście nie mogło być mowy o zmęczeniu, a dodatkowy wysiłek nie poszedł na marne: zespół postanowił rozegrać naprawdę genialny koncert, wyśmienicie podsumowując tym samym spędzony wspólnie czas i potwierdzając, że w sobotni wieczór w SDK nie powinno zabraknąć żadnego prawdziwego fana mocnego grania.

Bardzo dziękujemy za udostępnienie większości zdjęć koleżance Natalii Koziara. Planujemy także zamieścić na stronie film, jednak w tym przypadku prosimy o odrobinę cierpliwości.

{pages}


Login:
Hasło:
Zarejestruj!
Zapomniane hasło
· Adidas Gazelle Sale (0)
08.12.2021 08:47
· Air Jordan 10 Herren (0)
08.12.2021 08:45
· Nike React Presto Pas Che (0)
08.12.2021 08:41
· Adidas Swift Run White (0)
08.12.2021 08:36
· Adidas Ultraboost Sale (0)
08.12.2021 08:09
· Adidas Falcon Prezzo (0)
08.12.2021 08:06
· Adidas Y-3 Rebajas (0)
08.12.2021 07:57
· Vans Era Cheap (0)
08.12.2021 07:53
· Adidas Yeezy Boost 350 V2 (0)
08.12.2021 07:40
· Adidas Superstar Sale (0)
08.12.2021 07:38

Skocz do »

kliknij by poznac oferte

strona w budowie

kliknij by poznać ofertę

kliknij by odwiedzić stronę
Czy brakuje w Szubinie szkoły językowej?
 Tak
 Nie
 Trudno powiedzieć
Wyniki
online:
9 gości
0 użytkowników

dzisiaj:

w sumie:


Stan Komunikatora:

Marta [martucha] GG:7087519
Mariusz [marian] GG:2916438
Damian [stelo] GG:3777287

Warning: fopen(themes/modern/overall_footer.php) [function.fopen]: failed to open stream: No such file or directory in /home/szubin/domains/szubin.info/public_html/includes/functions/std.php on line 8

Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for themes/modern/overall_footer.php in /home/szubin/domains/szubin.info/public_html/includes/functions/std.php on line 9

Warning: fread(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/szubin/domains/szubin.info/public_html/includes/functions/std.php on line 9