kliknij by poznac oferte


Powstanie Wielkopolskie 1918-1919
- Strona główna
- Logowanie
- Użytkownicy
- Szukaj
- Artykuły
- Download
- Kontakt
- Dni Szubina
- Wikipedia "Szubin"
Geografia i przyroda
- Położenie miasta
- Warunki naturalne
- Wsie i Sołectwa

Historia
- Historia miasta
- Historia herbu
- Sławni ludzie
- Powstanie
- Lata okupacji

Zdrowie
- szpital
- Lekarz Domowy
- przychodnie
- specjalistyka
- telefony ratunkowe
- apteki

Informacje kontaktowe
- Urzędy i Instytucje
- Placówki kulturalne
- Szkoły

Rozrywka
- Bary, PUB'y, Kluby
- Terminal Club
- Midi Hotel

Rozkład PKS, MBUS
- PKS
- MBUS

- Informacje ogólne
- AIKIDO
- SALSA
- terminarz
- regulamin
- SZLIPIHA
- Oldboys
- Szubinianka
- Lekkoatletyka
- Sport szkolny
- Tenis
- Rekreacja, hobby
- Różne
Nowości:
- XIV Igrzyska (...)
25.06.2012 20:31
- LA indywidua (...)
11.06.2012 09:58
- Trójbój LA
11.06.2012 09:54
- Czwórbój lek (...)
11.06.2012 09:47
- Indywidualne (...)
24.05.2012 20:14
- Trójbój LA
24.05.2012 20:11
- Czwórbój LA
24.05.2012 20:04
- Mini Piłka N (...)
20.05.2012 20:29
- Ważne zwycię (...)
24.03.2012 19:19
Szubińskie Towarzystwo Kulturalne
- Oficjalna strona
Rejonowa Biblioteka
- Oficjalna strona
SDK
- Informacje ogólne
- działające kółka
Plama’s
- historia
- członkowie
- historia wystaw
Flesz
- historia
- członkowie
- terminarz wystaw
Literatura
- Andrzej Klawitter
- NN
Co, gdzie, kiedy ?
- SDK
- Inne
- Artykuły

- Porady
- Pruskim Okiem
- Astronomia
- Polityka
- Pielgrzymka 2007
 Artykuły:
Oceń ten artykuł:
70. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej
12.04.2010 11:10 || Wersja do druku :: 70. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej
Średnia ocena: 1 (głosów: 1)


7 kwietnia 2010 r. w Szubinie odbyły się uroczystości związane z upamiętnieniem 70. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem uroczystości posadzenia Dębu Katyńskiego poświęconego pierwszemu komendantowi powiatowemu Policji Państwowej w Szubinie Józefowi Młodowiczowi był burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński i Komitet w składzie: Kamila Czechowska, Piotr Fiałkowski, Piotr S. Adamczewski.
O godzinie 10.00 odbyło się spotkanie w gabinecie burmistrza z Jerzym Młodowiczem i jego synem Maciejem, którzy przyjechali na szubińską uroczystość z Bielska-Białej. W spotkaniu uczestniczyli także komendant wojewódzki policji nadinspektor Krzysztof Gajewski, Piotr S. Adamczewski, Kamila Czechowska, Piotr Fiałkowski, rzecznik prasowy KWP komisarz Monika Chlebicz i obok burmistrza Ignacego Pogodzińskiego zastępca burmistrza Mariusz Piotrkowski.
O 11.00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli rozpoczęła się msza św. za zamordowanych w Katyniu, którą celebrował ksiądz kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy prałat Stanisław Kotowski w asyście księdza kapelana Pomorskiego Okręgu Wojskowego pułkownika Józefa Kubalewskiego oraz proboszcz ksiądz kanonik Michał Kudłacik. W uroczystej mszy uczestniczyła Kompania Reprezentacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy ze sztandarem.
Po mszy św. nastąpiło przejście na pobliski Plac Wolności przy budynku
sądu, by o godzinie 12.00 rozpocząć uroczystość posadzenia dębu. Uroczystość prowadził Patryk Dzikowski z Zespołu Szkół w Szubinie. Zebranych gości powitał burmistrz Ignacy Pogodziński. Wśród licznie zebranych nie zabrakło pocztów sztandarowych Rodziny Katyńskiej z Bydgoszczy, Komendy Wojewódzkiej z Bydgoszczy, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Szubinie, szkół, organizacji i stowarzyszeń. Burmistrz powitał przedstawiciela Rodziny Katyńskiej w Bydgoszczy Zdzisława Dąbrowskiego, rodziny ofiar pomordowanych w Katyniu, Miednoje, Kozielsku, Starobielsku i innych miejscach kaźni z kwietnia 1940 r., byłego pierwszego zastępcę komendanta głównego policji nadinspektora Ireneusza Wachowskiego, zastępcę komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej starszego brygadiera Tadeusza Milewskiego, księdza kapelana Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy prałata Stanisława Kotowskiego, księdza kapelana Pomorskiego Okręgu Wojskowego pułkownika Józefa Kubalewskiego, duchownych Szubina – ks. kanonika Michała Kudłacika, ks. prałata Jana Kątnego, starostę nakielskiego Tomasza Miłowskiego wraz z członkami Zarządu Powiatu i radnymi powiatowymi, komendanta powiatowego policji młodszego inspektora Romana Borowczaka, przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Domżałę wraz z radnymi oraz prezesów organizacji, dyrektorów szkół, młodzież oraz mieszkańców.
Po powitaniu biogram Józefa Młodowicza przedstawiła Kamila Czechowska, dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej. „Józef Młodowicz urodził się 30 grudnia 1898 r. w Beńkowej Wiszni, w powiecie rudzkim, w województwie lwowskim w rodzinie zamożnego rolnika Stanisława i Katarzyny z Pałraszewskich. Gospodarstwo rodziny Młodowiczów znajdowało się nad lewym brzegiem rzeki Wisznia, na drugim brzegu w parku znajdował się rodzinny dwór Aleksandra Fredry. Ukończył II Gimnazjum im. M. Kopernika w Samborze. W 1919 r. ochotniczo wstąpił do Wojska Polskiego i został przydzielony do żandarmerii polowej. Brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 r., a następnie służył w stacjonującym w Stryju 53. Pułku Strzelców Kresowych. Wówczas ukończył gimnazjum w Samborze i podjął studia prawnicze. Po ukończeniu studiów w 1927 r. został przeniesiony do rezerwy i podjął służbę w Policji Państwowej. Przez pewien czas był komendantem posterunku w Peczyniżynie, potem służył w Urzędzie Śledczym w Stanisławowie. W 1929 r. został kierownikiem Wydziału Śledczego w Stanisławowie. 1 lipca 1930 r. awansował na podkomisarza Policji Państwowej. Stamtąd został przeniesiony do Krakowa, gdzie poślubił w dniu 27 czerwca 1932 r. Marię Wagner (1904–1987), siostrę oficera Policji Państwowej Mariana Wagnera. W 1933 r. był krótko komendantem posterunku Policji Państwowej w Krynicy, a od 1934 r. do wybuchu II wojny światowej był pierwszym komendantem powiatowym Policji Państwowej w Szubinie. Wraz z bliskimi zamieszkał w widocznym z tego miejsca budynku obecnej prokuratury. We wrześniu 1939 roku wysłał żonę wraz z dziećmi na wschód, do Beńkowej Wiszni do dziadków. Sam pozostał na posterunku w oczekiwaniu na rozkazy, a następnie w wyniku ruchu wszystkich formacji wojskowych znalazł się w rejonie Tarnopola. Na wieść o wkroczeniu do Polski Armii Czerwonej ukrywał się w Złoczowie u siostry Felicji Kruczkowskiej i brata Eugeniusza. W październiku 1939 r. został aresztowany. Najpierw osadzono go w miejscowym więzieniu, a po miesiącu przewieziono go do Ostaszkowa. Z Ostaszkowa z ostrożności wysłał tylko jeden list adresowany do swojego brata, aby nie narażać całej rodziny. Zamordowany przez NKWD w kwietniu 1940 r. w Kalinie (obecnie Twerze). Pogrzebany został w Miednoje. W listopadzie 2007 r. decyzją prezydenta RP awansowany został do stopnia komisarza Policji Państwowej. Odznaczony m. in. Srebrnym Krzyżem Zasługi. Ojciec Jerzego i Krystyny” – usłyszeli zebrani na Placu Wolność.
Symbolicznego posadzenia dębu dokonał syn Józefa Młodowicza Jerzy wraz z synem Maciejem oraz komendant wojewódzki policji nadinspektor Krzysztof Gajewski. Apel Poległych przedstawił Piotr S. Adamczewski przy współpracy z Kompanią Reprezentacyjną Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Na zakończenie kompania oddała salwę honorową.
Po uroczystości na Placu Wolności zebrani udali się do Muzeum Ziemi Szubińskiej. W Muzeum zebranych powitała Kamila Czechowska, a następnie krótki program słowno-muzyczny przedstawiła młodzież Gimnazjum nr 2 w Szubinie pod opieką Marioli Polańskiej i Dobromiły Swosińskiej. Następnie Piotr Fiałkowski zaprosił do przedstawienia tematu wystawy byłego pierwszego zastępcę komendanta głównego policji nadinspektora Ireneusza Wachowskiego, który uczestniczył w otwarciu cmentarza w Miednoje. Głos zabrał także Zdzisław Dąbrowski, który mówił o swoim ojcu Stefanie Jacentym Dąbrowskim zamordowanym w Charkowie. Organizatorom za uroczystość dziękował Jerzy Młodowicz, który nie krył wzruszenia i wdzięczności za pamięć o jego ojcu.
Na zakończenie spotkania Piotr S. Adamczewski wraz z członkami Komitetu dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości. Wręczono także certyfikat rodzinie Józefa Młodowicza wraz z publikacjami muzealnymi.
Kolejna uroczystość odbędzie się w Rynarzewie 21 kwietnia, gdzie posadzony zostanie Dąb Katyński poświęcony pamięci aspiranta Policji Państwowej Franciszka Poczekaja.

Kamila Czechowska


{pages}


 
15.06.2018 03:56
cai123
  cai123 06.15
michael kors outlet online
nmd adidas
michael kors outlet store
salvatore ferragamo outlet
manolo blahnik shoes
louis vuitton outlet
air max
christian louboutin shoes
michael kors canada
durant shoes
mammut boots
cheap jordan shoes
van cleef and arpels jewelry
ralph lauren outlet online
yeezy shoes
canada goose coats
yeezy shoes
toms outlet online
coach factory outlet
moncler outlet online
adidas outlet online
polo ralph lauren outlet online
red wing shoes
prana clothing
nike running shoes
pandora charms sale
polo ralph lauren
louboutin outlet
caterpillar boots
coach outlet online
kate spade outlet
moncler jackets
lowa boots
air jordan retro
yeezy boost 350
lebron james shoes
nike outlet store
ray ban sunglasses outlet
ferragamo outlet
nike tessen
yeezy shoes
kyrie 4
mbt shoes sale
fitflop uk
pandora charms outlet
fred perry outlet
johnston and murphy outlet
supra for sale
pandora outlet store
pandora charms sale
birkenstock sandals
jimmy choo outlet
coach factory outlet
valentino outlet
ray ban glasses
ugg outlet store
coach factory outlet online
ecco outlet
coach factory outlet online
polo outlet online
yeezy boost 350
canada goose
merrell shoes
supreme uk
vans outlet
nba jerseys cheap
yeezy boost
salomon shoes
adidas yeezy
air max
ray ban sunglasses discount
unomagli shoes
ugg outlet online
kate spade outlet online
givenchy handbags
swarovski crystal
canada goose coats
ysl outlet
uggs outlet
michael kors outlet clearance
coach outlet store
new balance outlet store
pandora charms
vionic sandals
michael kors outlet store
nike outlet online
fitflops sale clearance
asics outlet
fitflop sandals
tory burch outlet online
air foamposite
kate spade outlet
cheap air max
kate spade outlet online
mont blanc pen
cole haan shoes
nike air max 97
ugg boots
kate spade outlet store
pandora jewelry
converse all star
ecco shoes
prada shoes
new balance outlet
pandora sale clearance
nike outlet
timberland shoes
arcteryx boots
chopard watches
the frye company shoes
michael kors outlet clearance
asics outlet store
michael kors outlet online
ralph lauren sale clearance uk
tory burch handbags
tiffany and co outlet
timberland outlet
cheap jordan shoes
valentino outlet
pandora charms sale clearance
christian louboutin shoes
givenchy outlet
pandora charms outlet
dr martens boots
vasque boots
air force 1
keen sandals
adidas yeezy
coach outlet
air max 90
air max 270
yeezy boost 350
coach outlet online
teva sandals
adidas outlet
abercrombie kids
nike outlet store
cheap oakley sunglasses
christian louboutin sale
coach factory outlet online
cheap air jordans
jimmy choo shoes
coach outlet online
christian louboutin shoes
columbia shoes
coach factory outlet online
nike sneakers
louis vuitton factory outlet
coach factory outlet
prada outlet online
fitflop shoes
coach factory outlet online
rolex replica watches
mikimoto pearls
pandora jewelry
cheap oakley sunglasses
moncler sale
berluti shoes
air max axis
birkenstock outlet store
polo ralph lauren outlet online
kate spade bags
coach factorty outlet store
vans outlet store
fitflop sandals
fitflops sale
ralph lauren uk
canada goose jackets
pandora jewelry outlet
michael kors canada
coach factory outlet online
ferragamo shoes
air max 95
canada goose
nike shox shoes
coach outlet online
oakley sunglasses outlet
fitflops sale
cheap oakley sunglasses
pandora charms sale clearance
dr martens boots
michael kors outlet online
ray bans
swarovski outlet
fendi handbags
timberland boots outlet
michael kors handbags
mlb jerseys cheap
nike air max 97
jimmy choo
pandora outlet
coach outlet online
red bottoms
uggs outlet
ralph lauren uk
adidas sneakers
michael kors outlet online
tory burch outlet store
wolverine boots
canada goose sale
coach outlet online
coach outlet store online
coach factory outlet online
columbia outlet
salvatore ferragamo
cheap air jordans
adidas outlet store
nike air max 2019
michael kors outlet online
adidas yeezy boost
converse outlet
florsheim shoes
pandora charms
michael kors outlet online
pandora charms
john lobb boot maker shoes
fitflops uk
pandora canada
moncler outlet online
birkenstock outlet
coach outlet online
uggs outlet
canada goose jacket
kate spade outlet
ray ban sunglasses outlet
cheap nfl jerseys wholesale
ralph lauren uk
ralph lauren outlet
cheap jordans
michael kors outlet store
ecco outlet
adidas nmd r1
harden vol 1
jordan shoes
ugg boots sale
teva shoes
air jordan shoes
mulberry outlet uk
nike dunks
cheap jordans free shipping
cheap jordans
underarmour outlet
mulberry uk
ugg outlet online
dr martens
nike free 5.0
cheap jordan shoes
alden shoes
coach factorty outlet store
salvatore ferragamo shoes
mcm outlet store
ralph lauren sale
epic react flyknit
mbt
cheap ray ban sunglasses
polo ralph lauren outlet
adidas ultra boost
kate spade outlet online
timberland shoes
canada goose sale
canada goose jackets
mlb jerseys wholesale
polo ralph lauren outlet
coach factory outlet
coach factory outlet online
coach outlet store online
adidas outlet store
supra for sale
louis vuitton outlet online
rolex replica watches
discount oakley sunglasses
chch handbags
michael kors handbags
oakley sunglasses wholesale
mcm bags
mulberry handbags
nike react shoes
jordan shoes
valentino
mulberry
adidas shoes
pandora rings
coach outlet canada
ecco shoes for women
adidas nmd r1
hermes outlet
coach factory outlet
coach outlet online
nike free 3.0
asolo boots
coach factorty outlet online
tiffany outlet
ralph lauren outlet online
nike air max 2018
coach outlet store
reebok outlet
ecco outlet
ralph lauren outlet online
dior handbags
discount oakley sunglasses
pandora jewelry store
ralph lauren sale
nike air max zero
yeezy shoes
coach outlet store online
air max 1
mont blanc pens
pandora charms outlet
canada goose parka
christian louboutin shoes
kate spade handbags
nike outlet store online
air more money
moncler coats
birkenstock outlet
polo ralph lauren outlet
louboutin shoes
moncler sale
ugg canada
philipp plein outlet
dooney and bourke handbags
coach factory outlet online
salomon outlet
coach outlet store online clearance
cole haan outlet
canada goose jackets
canada goose jackets
mlb jerseys
coach outlet online
naot sandals
nike cortez classic
canada goose jackets
cheap jordan shoes
pandora charms outlet
michael kors outlet store
gucci outlet online
coach outlet online
ralph lauren
coach canada
cheap jordan shoes
pandora jewelry outlet
burberry outlet store
jordans
nba jerseys wholesale
versace handbags
air max 87
coach outlet online
ugg boots outlet
coach canada outlet
puma outlet
pandora outlet
vasque shoes
michael kors outlet store
adidas superstars
red bottom heels
cheap ray ban sunglasses
ysl handbags
coach outlet online
adidas campus shoes
birkenstock outlet store
harry winston jewelry
kobe shoes
adidas nmd runner
philipp plein
mbt
pandora charms outlet
burberry outlet canada
salvatore ferragamo outlet
salvatore ferragamo shoes
nike outlet online
saint laurent outlet
ugg sale
ralph lauren uk
bally outlet
pandora charms sale clearance
cheap jordan shoes
louboutin shoes
armani exchange
toms shoes
birkenstock shoes outlet
oakey sunglasses outlet store
tiffany and co jewelry
kate spade handbags
coach outlet store online
michael kors outlet clearance
kobe shoes
michael kors outlet online
louboutin outlet
louis vuitton outlet store
canada goose jackets
jordan shoes for sale
supreme shirts
adidas originals
rolex replica watches for sale
basketball shoes
kate spade outlet online
ralph lauren outlet online
coach outlet online
fitflops sale
cheap air jordans
pandora charms sale
air max outlet
hermens
skechers outlet
coach factory outlet
moncler coats
reef sandals
nike air max 90
louis vuitton outlet online
coach factory outlet online
dolce and gabbana handbags
ralph lauren outlet online
nike sneakers
saint laurent handbags
polo ralph lauren outlet
birkenstock outlet online
michael kors
ugg boots
cheap nike shoes
birkenstock uk
toms outlet store
discount oakley sunglasses
timberland boots
birkin handbags
adidas outlet online
ralph lauren sale clearance uk
nike outlet store
coach outlet store online
nike zoom
hermes bags
coach outlet store online
gap polo shirts
michael kors outlet store
birkenstock sale
pandora charms outlet
ugg boots
mlb jerseys cheap
nike huarache shoes
nike cortez classic
danner boots
nike outlet
louis vuitton factory outlet
coach outlet online
coach factory outlet online
air more uptempo
michael kors canada
adidas superstar shoes
nike huarache shoes
michael kors outlet clearance
converse shoes
air jordans
michael kors handbags
air max shoes
nike shoes
givenchy handbags
adidas stan smith
cheap jordan shoes
adidas outlet online
pandora jewelry
moncler jacket
pandora jewelry
hermes handbags
nfl jerseys
hermes bags
polo ralph lauren outlet
coach outlet online
kenneth cole shoes
moncler
cheap jordans for sale
retro 11
keen shoes
coach factory outlet online
adidas yeezy boost 350
adidas yeezy boost
nike zoom shoes
nike air max 2018
coach factory outlet online
adidas store
fred perry polo shirts
lacoste polo shirts
fitflops sale clearance
michael kors outlet
coach factorty outlet online
kate spade handbags
adidas nmd r1
adidas shoes
timberland outlet
rihanna shoes
kate spade handbags
nike shoes outlet
pandora jewelry
polo ralph lauren outlet online
michael kors outlet clearance
red bottom
red wing outlet
dansko shoes
coach outlet
ralph lauren
kate spade outlet online
timberland outlet store
timberland outlet
cheap ray ban sunglasses
allen edmonds shoes
supreme shirts
pandora jewelry outlet
oakey sunglasses outlet
pandora charms
birkenstock shoes
nfl jerseys
air max shoes
supreme clothing
ugg outlet store
oakley sunglasses outlet
adidas yeezy shoes
garmont boots
nike air presto
pg 2 shoes
cartier watches
louis vuitton outlet
hermes bag
coach outlet online
louis vuitton handbags
salewa shoes
canada goose
kate spade outlet online
cheap oakley sunglasses
cai123 06.15


Informacje o użytkowniku  q823158260@163.com  Cytuj!   

Login:
Hasło:
Zarejestruj!
Zapomniane hasło
· Adidas Gazelle Sale (0)
08.12.2021 08:47
· Air Jordan 10 Herren (0)
08.12.2021 08:45
· Nike React Presto Pas Che (0)
08.12.2021 08:41
· Adidas Swift Run White (0)
08.12.2021 08:36
· Adidas Ultraboost Sale (0)
08.12.2021 08:09
· Adidas Falcon Prezzo (0)
08.12.2021 08:06
· Adidas Y-3 Rebajas (0)
08.12.2021 07:57
· Vans Era Cheap (0)
08.12.2021 07:53
· Adidas Yeezy Boost 350 V2 (0)
08.12.2021 07:40
· Adidas Superstar Sale (0)
08.12.2021 07:38

Skocz do »

kliknij by poznac oferte

strona w budowie

kliknij by poznać ofertę

kliknij by odwiedzić stronę
Czy brakuje w Szubinie szkoły językowej?
 Tak
 Nie
 Trudno powiedzieć
Wyniki
online:
8 gości
0 użytkowników

dzisiaj:

w sumie:


Stan Komunikatora:

Marta [martucha] GG:7087519
Mariusz [marian] GG:2916438
Damian [stelo] GG:3777287

Warning: fopen(themes/modern/overall_footer.php) [function.fopen]: failed to open stream: No such file or directory in /home/szubin/domains/szubin.info/public_html/includes/functions/std.php on line 8

Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for themes/modern/overall_footer.php in /home/szubin/domains/szubin.info/public_html/includes/functions/std.php on line 9

Warning: fread(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/szubin/domains/szubin.info/public_html/includes/functions/std.php on line 9